APPLE ARCADE OYUNLARI İÇİN ROVIO GİZLİLİK BİLDİRİMİ

Page

APPLE ARCADE OYUNLARI İÇİN ROVIO GİZLİLİK BİLDİRİMİ

Son güncelleme: 12 Mart 2021

Bu bildirim, Rovio Entertainment Corporation’ın (bu bildirimde \”biz\” olarak ifade edilmektedir) Apple Arcade hizmeti üzerinden sunulan Rovio oyunlarından yararlanan son kullanıcıların (bu bildirimde \”siz\” olarak ifade edilmektedir) kişisel verilerini toplama, saklama, kullanma ve işleme şekli ile kişisel verilerinizi işlememiz hâlinde sahip olduğunuz hakları açıklamaktadır.

Bu bildirim kapsamında \”Oyunlar\” ifadesi, Apple Arcade hizmeti üzerinden sunulan oyunlarımız anlamına gelmektedir. \”Verileriniz\” ifadesi, kimliği tanımlanmış veya tanımlanabilir bir birey olarak sizinle ilgili kişisel veriler kastedildiğinde kullanılmaktadır.

Oyunlara erişmeden veya Oyunları kullanmadan önce bu bildirimi okumanız önemlidir. Bu sayede sizinle ilgili verileri nasıl ve neden kullanabileceğimizi öğrenebilirsiniz. Bu bildirime ek olarak, Oyunlarımızı kullanımınızı yöneten Hizmet Şartları bölümümüzü dikkatle incelemenizi öneririz.

1 Veri sorumlusu

\”Veri sorumlusu\” ile kişisel verilerin nasıl ve neden işleneceğini belirleyen bir tüzel kişilik kastedilmektedir. Bu bildirimde açıklanan faaliyetlerle ilgili olarak veri sorumlusu görevini biz üstleniriz. Şirketimizin adı, Rovio Entertainment Corporation’dır. Adresimiz ise Keilaranta 7, FI-02150 Espoo, Finlandiya’dır.

2 İletişim bilgileri

Bu bildirimle ilgili hususlarda bize privacy@rovio.com adresine e-posta göndererek ulaşabilirsiniz. Verilerinizi kullanma şeklimizle ilgili sorularınız veya endişeleriniz olursa dpo@rovio.com adresine e-posta göndererek Veri Koruma Görevlimizle de iletişime geçebilirsiniz.

3 Verilerinizi neden işleriz ve dayanağımız nedir?

Oyunlar ile ilgili bir konu için oyuncu destek ekibimizle iletişime geçmeniz hâlinde, talebinizi ele almak için destek talebi içerisinde yer alan tüm bilgileri işleyebiliriz. Bu işlemi, Oyunlarda mümkün olan en iyi kullanıcı deneyimini yaşadığınızdan emin olmaya yönelik meşru menfaatimize dayanarak gerçekleştiririz.

İşlemlerimizi koruma altına almaya yönelik meşru menfaatimize dayanarak verilerinizi şu amaçlarla da işleyebiliriz:

 • işlemlerimizi veya süreçlerimizi denetleme (örneğin, amaçlandıkları şekilde ve düzenleyici gereklilikler ya da sözleşme gereklilikleri uyarınca işlediklerini doğrulamak için) veya
 • ilgili yasa ve yönetmeliklerin izin verdiği ölçüde yasal haklarımızı belirleme, kullanma veya savunma.

Son olarak, gerektiğinde verilerinizi aşağıdaki durumlar doğrultusunda işleyebiliriz:

 • bizim için geçerli olduğuna inandığımız yasal yükümlülüklere uyma (talep üzerine yetkili makamlara bilgi verme gereklilikleri dâhil) veya
 • hayati çıkarlarınızı veya başka birinin hayati çıkarlarını koruma.

Ayrıca verilerinizi yukarıda listelenen amaçlardan herhangi biriyle uyumlu ek amaçlar doğrultusunda da işleyebiliriz.

Verilerinizi, sizi önemli ölçüde etkileyen otomatik kararlar vermek için kullanmayız. \”Otomatik karar\” hiçbir insan müdahalesi olmadan bir bilgi sistemi tarafından verilen karar anlamına gelir.

4 Hangi verileri işleriz?

Destek ekibimize göndermiş olduğunuz iletilerde yer alan e-posta adresiniz, mesaj metni ve eklemeyi tercih ettiğiniz ekler gibi tüm bilgileri işleyebiliriz.

Oyunlarla bağlantılı olarak size ilişkin herhangi bir başka veri toplamayız. Oyunları nasıl oynadığınıza ilişkin diğer veriler (örneğin oyun hesabınız ve ilgili ilerleme durumunuz) cihazınızda veya Apple’ın sunucularında saklanıyor olabilir. Bu verilere herhangi bir erişimimiz söz konusu değildir.

5 Verilerinizi nereden toplarız?

Bilgilerinizi destek kanallarımız üzerinden veya farklı bir yolla tarafımıza gönderdiğinizde verileri doğrudan sizden toplarız. Bize veri sunmak zorunda değilsiniz. Ancak talebinizi işleme almak için gerekli bilgilere sahip olmadığımız durumda size yeterli destek sunamayabiliriz.

6 Verilerinizi kimlerle paylaşırız?

Bu bildirimde açıklanan amaçları gerçekleştirmek için verilerinizi üçüncü taraflarla paylaşabiliriz. Bu, verileri aşağıdaki alıcı türleriyle paylaşmamızı da kapsayabilir:

 • Oyunları yürütmemize yardımcı olabilecekleri vb. durumlarda Rovio grubundaki diğer şirketler,
 • bize hizmet sağlayan ve bu hizmetleri sağlarken adımıza veri işleyen, Rovio grubunun dışındaki kişiler veya şirketler (örneğin, destek platformu sağlayıcımız),
 • planlı veya fiili şirket alma, birleşme veya diğer ticari yeniden yapılandırmalar bağlamında potansiyel veya gerçek alıcılar (bunların temsilcileri veya danışmanları dâhil),
 • yürürlükteki yasalar veya yönetmelikler gereği verileri açıklamanın gerekli olduğuna inandığımız durumlarda yetkili mahkemeler veya diğer resmi kurumlar,
 • verilerin açıklanmasının yasal haklarımızı kullanmak, tesis etmek veya savunmak ya da sizin veya başka birinin hayati çıkarlarını korumak için gerekli olduğuna inandığımız durumlarda herhangi bir kişi ya da kuruluş veya
 • onayınız doğrultusunda herhangi bir kişi veya tüzel kişilik.

Bu bildirimde açıklanan işleme faaliyetleriyle bağlantılı olarak verileriniz Avrupa Birliği (\”AB\”) ve Avrupa Ekonomik Alanı (\”AEA\”) dışındaki ülkelere aktarılabilir ve/veya bu ülkelerde işlenebilir. Bu ülkelerde kendi ülkenizdeki yasalardan farklı veri koruma yasaları geçerli olabilir. Bu durumlarda, kişisel verilerinizin korunması için uygun güvenlik önlemlerini alırız. Bu güvenlik önlemleri arasında, Avrupa Komisyonunun kişisel verilerin aktarımına yönelik standart sözleşme maddelerine uygunluk yer alabilir. Talebiniz üzerine, size geçerli güvenlik önlemleri hakkında daha fazla bilgi verebiliriz.

7 Verilerinizi ne kadar süre boyunca saklarız?

Verilerinizi, yasal gereksinimlere uymak da dâhil olmak üzere, toplanma amaçlarını yerine getirmek için gerektiği kadar saklarız.

Geçerli saklama süresinden sonra verilerinizi siler veya kimliklerini gizleriz. Silme veya kimlik gizleme mümkün değilse (örneğin, verilerin bir yedekleme sunucusunda depolanmasından dolayı) silme veya kimlik gizleme işlemleri mümkün olana dek verilerinizin daha fazla işlenmesini engelleriz. Kimliğinizi ortaya çıkarmayacak verileri (örneğin, toplu veriler) kullanmaya devam edebiliriz.

8 Verilerinizi nasıl güvende tutarız?

Verilerinizin güvenliğinin bu bildirimde açıklanan işleme faaliyetleriyle ilgili risk düzeyine uygun olmasını sağlayacak şekilde önlemler aldık. Bu önlemler, verilerinizi kazara veya yasa dışı şekilde imha edilme, kaybedilme veya değiştirilmenin yanı sıra yetkisiz ifşa veya erişime karşı korumak için tasarlanmıştır. Aldığımız özel önlemler farklılık göstermekle birlikte genellikle aktarma sırasında şifreleme, kişisel veriler içeren hizmetlere veya sistemlere erişimi sınırlamak için kontroller kullanma ve şüpheli güvenlik olaylarını ele alan prosedürler sürdürme gibi işlemleri kapsar.

9 Haklarınız

Verilerinizi işliyorsak aşağıdaki haklara sahip olursunuz:

 • verilerinize erişme, verilerinizin düzeltilmesi veya silinmesi talebinde bulunma,
 • verilerinizin işlenmesini kısıtlamamız konusunda talepte bulunma,
 • verilerinizi işlememizin meşru menfaatlerimize veya üçüncü bir tarafın meşru menfaatlerine dayanması halinde, verilerinizin işlenmesine itiraz etme veya
 • teknik olarak mümkünse bize verdiğiniz kişisel verilerin, makine tarafından okunabilir formatta bir kopyasını talep etme.

Haklarınızdan herhangi birini kullanmak için privacy@rovio.com adresinden de bizimle iletişime geçebilirsiniz. E-postayla gönderilen talepleri yerine getirmek için talepte bulunma hakkınızı doğrulamak amacıyla kimliğinizi doğrulamamız gerekebilir; bu nedenle sizden ek bilgi talep edebiliriz.

Son olarak, her zaman yerel veri koruma otoritenize, verilerinizi işlememizle ilgili şikayette bulunma hakkına sahipsiniz. Daha fazla bilgi için lütfen yerel veri koruma otoritenize başvurun (örneğin, Finlandiya Veri Koruma Şikayet Amiri Ofisi).

10 Yaş sınırı

Oyunlarımızı kullanan bireysel kullanıcıların kesin yaşlarını bilmeyiz. 13 yaşından küçükseniz lütfen kişisel verilerinizi (adınız, adresiniz, telefon numaranız veya e-posta adresiniz dâhil) bizimle paylaşmayın veya Oyunları, bu verileri başkalarının kullanımına sunacak şekilde kullanmayın.

13 yaşından küçük bir kullanıcıyla ilgili kişisel veriler sakladığımızı tespit edersek bu verileri yürürlükteki yasa ve yönetmeliklerin gerekliliklerine göre işlediğimizden veya verileri derhal kayıtlarımızdan sildiğimizden emin olmak için uygun önlemleri alırız. 13 yaşından küçük bir kullanıcıyla ilgili kişisel veriler sakladığımızı düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçin.

11 Değişiklikler

Faaliyetlerimizdeki veya bizim için geçerli olan yasal yükümlülüklerdeki değişiklikler gibi nedenlerle bu bildirimi zaman zaman güncelleyebiliriz. Güncellemeler Oyunlar içerisinde tarafınıza sunulacaktır.